Elbukta Magyarország a Norvég Alap 77 milliárdját
A múlt héten a Miniszterelnökség még arról beszélt, hogy javaslatot tettek az egyeztetések folytatására.
A múlt héten a Miniszterelnökség még arról beszélt, hogy javaslatot tettek az egyeztetések folytatására.
A norvég kormány megpróbálja valahogy támogatni a magyar civil szervezeteket az után is, hogy a magyar kormány nem fogadta el a Norvég Alap pénzeinek elosztási módját - ígérte Ine Eriksen Søreide. Arról is beszélt: hónapról hónapra mélyül az itteni helyzet miatt érzett aggodalom.
Magyarország ezzel 214,6 millió eurótól, vagyis nagyjából 77 milliárd forinttól esik el.
61 ezer civil szervezet között alig 5 ezer olyan akadt, amelyik az átlagot meghaladó bevételre tesz szert, de az átlagnál sokkal-sokkal több csak kevésnek jut.
A kormány a jelek szerint teljesen letett az ötletről, nem kéri a nagyobb összegek befizetőinek a nevét sem.
Orbán Balázs szerint 500 ezer forint lesz a határ, ameddig mégis lehet majd névtelenül adományozni.
Kocsis-Cake Olivio szerint a kormánypárt anti-Kubatov-listát szeretne építeni.
Mostantól a kormánynak kell leadni azokat a neveket, akik pénzt adtak. A gyűjtőládák azonban még használhatók lesznek.
Úgy akarja kitiltani a szexuális neveléssel foglalkozó civil szervezetek egy részét az iskolákból a kormány, hogy a tanárképzés alatt egyáltalán nem készítik fel a leendő pedagógusokat, hogyan beszélgessenek diákjaikkal a témáról. Szerencsés esetben a védőnő segít, a legtöbb gyerek viszont még mindig a pornóból tájékozódik. Szakemberek attól tartanak, hogy a listázás miatt a gyerekek nem kapnak elég információt, pedig igenis igénylik, hogy a nemi identitásról, vagy akár a homoszexualitásról is beszéljenek.
A civilek szerint tovább mélyíti az amúgy is egyre súlyosabb lakhatási válságot, ha elfogadja a parlament a privatizációról szóló törvényjavaslatot.
A Civilizáció Koalíció szerint az új törvény, amit a visszavont jogszabály helyére terveznek léptetni, "egy újabb lehetséges eszköz a civilek lejáratására és megbélyegzésére".
Beadta a kormány a javaslatot, amellyel hatályát veszti a külföldről támogatott szervezetek átláthatóságáról szóló törvény, viszont 20 millió forintos mérlegfőösszeg fölött majdnem minden szervezetről az Állami Számvevőszék készít évente jelentést.
A Szabolcs utcai intézmény az egyetlen esélye azoknak a hajléktalan embereknek, akiket a kórházakból elküldenek, hogy „otthon lábadozzanak”.
Szenegál, Peru vagy Tunézia már szabadabb nálunk a civil szervezet friss jelentése alapján.
Mármint a már korábban leesett, közel 3,5 milliárd után.
A kormány lépéseinek következményeit a Népszava egy meg nem nevezett jogvédő szervezet tanulmányára hivatkozva mutatja be.
A norvégok ugyanakkor feltételként szabták, hogy a civil szervezeteknek nyújtott támogatásokról egy független alapkezelő döntsön. Ha ebbe nem egyezik bele a kormány, egy fillér sem érkezik.
A javaslatcsomag a civilek szerint szembemegy az ENSZ és az Európa Tanács irányelveivel is.
Az ellenzéki előválasztásokon civil jelöltek is indulhatnak, ha elfogadják a közös alapértékeket. A civilekre az előválasztások lebonyolításában is számítanak.
Egymás után bukkannak fel a városaikat, tavaikat, területeiket megvédeni kész, párt- és világnézeti határokon átívelő civil csoportok, lassan már egyfajta hálózatot alkotnak.